۳۱ تیر ۱۳۹۷

زیبا کلام در نشست رسانه ، افکار عمومی و بازنمایی رویداد:

گسترش فضای مجازی در کشور نشان دهنده ضعف جامعه مدنی است

صادق زیباکلام محقق و پژوهشگر گفت: گسترش بیش از اندازه فضای مجازی در کشور نشان دهنده ضعف جامعه مدنی است که این قدر فضای مجازی در جامعه ما مهم شده است .

صادق زیباکلام محقق و پژوهشگر گفت: گسترش بیش از اندازه فضای مجازی در کشور نشان دهنده ضعف جامعه مدنی است که این قدر فضای مجازی در جامعه ما مهم شده است .  
صادق زیباکلام در نخستین نشست از “سلسله نشست های رسانه، افکار عمومی و بازنمایی رویداد” که به همت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با همکاری شورای اطلاع رسانی دولت و انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات  برگزار شد، با تاکید بر این مطلب اظهار کرد:  فضای مجازی همانند بهمن و سیلی است که به راه افتاده و با سرعت از کوه سرازیر می شود و حرکت می کند .
وی ادامه داد: در انتخابات سال 94 یک پدیده ای رخ داد و همان موقع یادداشتی را به رشته تحریر درآوردم با این عنوان که چه کسی اصولگرایان را شکست داد: اصلاح طلبان یا تلگرام. این تلگرام بود که اصولگرایان را شکست داد.
زیبا کلام با بیان این که خیلی نباید از نقش این چنینی فضای مجازی خوشحال باشیم، تاکید کرد:  فضای مجازی همانند شمشیر دو لبه است؛ درست است گاهی از آن نفع می بریم اما پوپولیسم همانند اژدهای هفت سری است که ممکن است این تیغ را به طرف ما بگیرد و ما را تکه تکه کند .
این محقق اظهار کرد: معتقدم این عیب و نقص جامعه ما است که فضای مجازی در جامعه حاکمیت و نفوذ دارد .
وی معتقد است : در جامعه سالم و دارای توسعه و فضای باز سیاسی ، دموکراسی و آزادی مطبوعات علی القاعده فضای مجازی نمی تواند آنقدر جولان دهد و این قدر فضا و جا پیدا کند .
زیباکلام تاکید کرد:  اتفاقا معتقدم که نباید افتخار کنیم که فضای مجازی در جامعه ما حاکمیت پیدا کرده است و این اصلا علامت خوبی نیست و همانند این است که تمامی تصمیمات مهم زندگی را به نوجوانی بسپاریم .
وی ادامه داد: اگر ما در جامعه ای زندگی می کردیم که حداقل آزادی بیان و مطبوعات در آن وجود داشت این قدر فضای مجازی رشد پیدا نمی کرد.
این سلسله نشست ها توسط مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با همکاری شورای اطلاع رسانی دولت و انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات برگزار می شود.

کلمات کلیدی:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *