۳۱ تیر ۱۳۹۷

روزبه کردونی در نشست "رسانه، افکار عمومی و بازنمایی رویداد":

دوران تریبون مرکزی تمام شده است

مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دوران تریبون مرکزی به پایان رسیده است. نمی توان در جامعه فعلی با تریبون مرکزی با مردم حرف زد.  
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روزبه کردونی دومین نشست از سلسله نشست های «رسانه، افکار عمومی و بازنمایی رویداد» با حضور علی سرزعیم معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد صادق الحسنی، اقتصاددان، سعید لیلاز استاد دانشگاه شهید بهشتی، شهاب الدین طباطبایی، روزنامه نگار و جمعی از فعالان حوزه رسانه ای برگزار شد، سید محمد صادق الحسنی، اقتصاددان، با بیان اینکه رسانه دیگر آن شرایط قدیم را ندارد گفت: دیگر رسانه های رسمی پیشتاز جهت دهی به افکار عمومی نیستند.
 رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع بندی این نشست گفت: دوران تریبون مرکزی به پایان رسیده است. نمی توان در جامعه فعلی با تریبون مرکزی با مردم حرف زد. برای گفت و گو موثر با مردم، باید دید گوینده کیست، چگونه تحلیل می کند، با چه ابزاری صحبت می کند و چه گروه هدفی مورد مخاطب است.
وی ادامه داد: هاول وقتی رئیس جمهور چکسلواکی می شود می گوید وظیفه من این است که نیک سرشتی نهفته در مردم را زنده کنم. نمی گوید رفاه ایجاد کنم. می گوید نیک سرشتی، را باید زنده گرد و می گوید باید مسئولیت ها را در مردم برانگیخت. چرچیل هم در جنگ جهانی دوم می گوید دفاع از وطن در گرو این است که هر کس کار خود را درست انجام دهد.
کردونی با بیان اینکه نباید مردم بی دفاع، تحت شدیدترین هجمه های تبلیغاتی و روانی قرار گیرند گفت: مردم ما نیاز دارند با آنها با روش کارامدتری ورود کنیم. وقتی از خط مشی گذاری صحبت می کنید، باید دید کدام قسمت خط مشی صحبت می کنیم؟ در شناخت مسئله؟ در ارزیابی راهکار؟ در کدام بخش صحبت باید بحث کنیم. ما فرسنگها در پیگیری و فهم مسئله با هم فاصله داریم.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص اهداف برگزاری این سلسله نشست ها  گفت: هدف این است که در دل این بحث ها تفاهم ذهنی پیدا کنیم . بخش دانشگاهی، رسانه، مدیران و فعالان سیاسی با استدلالهای همدیگر آشنا شوند تا بتوانیم یک گفتمان ساختارمند در مواجهه با نخبه گان و مردم داشته باشیم.

 

این سلسله نشست ها توسط مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با همکاری شورای اطلاع رسانی دولت و انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات برگزار می شود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Weldon:
2019/10/25 4:07:53
عالیی بود مث همیشه my page ... NEW