۳۱ تیر ۱۳۹۷

سر زعیم در نشست "رسانه، افکار عمومی و بازنمایی رویداد":

روه‌های سازماندهی شده اخبار جعلی تولید و منتشر می‌کنند تا مردم را ناامید کنند

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مسئله امروز ما اغراق در فساد است. انکار فساد بد است و اغراق هم بد است. ما در شرایط عادی نیستیم. گروه های سازماندهی شده اخبار جعلی و ناامید کننده تولید می کنند و منتشر می کنند تا مردم را ناامید کنند.  
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دومین نشست از سلسله نشست های «رسانه، افکار عمومی و بازنمایی رویداد» با حضور سعید لیلاز استاد دانشگاه شهید بهشتی، سید محمد صادق الحسنی اقتصاددان، شهاب الدین طباطبایی روزنامه نگار و جمعی از فعالان حوزه رسانه ای برگزار شد.
در این نشست علی سرزعیم، معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه فضای مجازی برای اخبار غیررسمی است گفت: ولی در کشور ما فضای مجازی، مرکز اصلی کسب اخبار شده است.
وی با اشاره به تعامل بین اهالی رسانه و حکومت گفت: برداشت من این است که می بایستی رابطه رسانه¬ها با حکومت موثرتر باشد. مسئله امروز ما اغراق در فساد است. انکار فساد بد است و اغراق هم بد است. ما در شرایط عادی نیستیم. گروه های سازماندهی شده اخبار جعلی و نامید کننده تولید می کنند و منتشر می کنند تا مردم را ناامید کنند.
سرزعیم در ادامه توضیح داد: نهادهای رسمی می بایست با فضای مجازی و مردم با دقت عمل بیشتری صحبت کنند. در بحثهای اقتصادی، نخبه گان جایی قرار می گیرند که اصلاحات اقتصادی انجام نشود. در قطع برق می بینیم همه می گویند دولت کوتاهی کرده ولی در یک فضای متعادل هم بایستی مردم اسراف نکنند و این در رسانه ها مطرح شود و هم اینکه بهای قیمت برق توجیه اقتصادی داشته باشد؛ هر دو را مطرح نمایند.
وی سپس به 6 هدفی پرداخت که به گفته او در راستای پروژه ناامید سازی است و گفت:هدف اول این است که به مردم القا کنند وضع موجود غیرقابل قبول است، در هدف بعدی می گویند وضع موجود می توانست بهتر از شرایط فعلی باشد، هدف سوم نشان می دهد در آینده وضع به مراتب بدتر خواهد شد، در هدف چهارم اینطور القا می شود که علت اصلی وضع موجود فساد است، هدف پنجم می خواهد به این نتیجه برسد اصلاحات امکان پذیر نیست و در گام ششم و نهایی این طور بیان می کنند که بهبود وضع موجود با تغییرات اساسی و کلان مقدور می شود.
این سلسله نشست ها توسط مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با همکاری شورای اطلاع رسانی دولت و انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات برگزار می شود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *