۳۰ اسفند ۱۳۹۹

پیام تبریک عید نوروز 1400

ای زتو رویان، زمستان و بهار

ای  تو گرداننده لیل و نهار

ای زتو تغییر حال و سالها

حال ما را کن تو خوشتر حالها

 

فرا رسیدن نوروز، روز نو شوندگی طبیعت، تاریخ، جامعه و انسان مبارک باد. نوروز در اسطوره واقعیت، آیین و سنت  و حتی تجدد و پساتجدد سرفصل آفرینش آینده­ ای نو و درمان دردهای کهنه است؛ روز شادی، روز آشتی، روز دوستی و روز گفت و گو است، روزی است که « قدرت ارتباطات» همه فاصله ها را به زوال می برد و «شبکه ها» به جای گسستگی­ ها می­نشیند.

اکنون نوروز 1400 در زمانه و زمینه ­ای دشوار و متفاوت اما با همین امید به میان آمده است؛ هراس از ویروس کوچک کرونا و سختی­ های بزرگ زندگی ما را تا حدی به درون خویش تبعید و بیشتر «خانه» را مرکز جهان­ های در هم تنیده درونی و بیرونی ما کرده است.

با این همه می­توان و باید در نوروز بود و با آیین نوروز همراه شد حتی دور از هم و در کنار هم بود و هر جای خانه ای هست شبکه ­ای و انجمنی بپا کرد.

انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات اگر چه خانه کوچک ماست ولی به اندازه دانشگاه، جامعه مدنی و جهان اندیشه و کنش حرفه­ ای بزرگ است؛ پس در این خانه و این شبکه، سالی نو را با دغدغه ایران و جامعه و فرهنگ آن نوروزی را آغاز کنیم و نوروزی را به انجام رسانیم.

همچنان به خلق فرصت ­های نو، ظرفیت های نو، ارتباطات نو ، همبستگی­ های نو ، خیرخواهی­ های نو ، و خلاصه «ادراک نو و توانمندی نو» نیازمندیم که لطف خداوند و همت و تلاش همه استادان، محققان دانشجویان و همراهان زاد ما در این راه است.

 

هادی خانیکی
رئیس انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *